Címlap


Morvai Krisztina sikere az Európai Parlament megfigyelési bizottságában! (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF
FacebookIWIWTwitterMyspace bookmarkSatartlapvipstart.huBlogter.huDiggLinkter.huUrlGuru.huDel.icio.usGoogle bookmark

Az Európai Parlament Szabadságjogi, Rendészeti és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) elrendelte Edward Snowden videó-kapcsolat útján történő meghallgatását az úgynevezett „nemzetközi megfigyelési botrány” kivizsgálására irányuló eljárásban. A tanúkénti meghallgatást Morvai Krisztina, a bizottság magyar tagja indítványozta. Magyarország európai uniós csatlakozása óta kétségtelenül ez az egyik legnagyobb siker, amelyet emberi jogi ügyben elértünk.



Brüsszel, 2014. január 9., csütörtök (MTI) - Nagy többséggel szavazott támogatást csütörtökön az Európai Parlament (EP) állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottsága annak az indítványnak, hogy hallgassák meg az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) által végzett tömeges adatgyűjtést leleplező Edward Snowdent.

A javaslatot 36-an támogatták, s ketten szavaztak ellene.

Snowden az eredeti tervekkel ellentétben nem előre felvett videóüzenetet juttathat majd el az uniós parlament képviselőinek, hanem élő videókapcsolaton beszélgethet a politikusokkal.

A meghallgatásra áprilisban kerülhet sor, de előtte ezt még jóvá kell hagynia az Európai Parlamentnek is februárban.

Snowden meghallgatását az Európai Parlamentben a brit konzervatív képviselők ellenzik a leginkább. Timothy Kirkhope, a brit konzervatív kormánypárt EP-képviselője szerint nem kellene lehetőséget adni Snowdennek, hogy kifejthesse álláspontját, de ha már ez elkerülhetetlen, akkor legyen inkább élő videókapcsolaton keresztüli meghallgatás az Oroszországban bujkáló Snowdennel, amelynek keretében keresztkérdéseket lehet neki feltenni, semmint, hogy egy előre felvett üzenetben gyakorlatilag szabad kezet kapjon, hogy ő maga dönthesse el, mit hogyan tálal, kérdések nélkül.
"Ha Snowden nem hajlandó élőben beszélgetni velünk, akkor a meghallgatást le kell fújni" – szögezte le Kirkhope, hozzátéve, hogy ha Snowden hisz a jogállamiságban, akkor fel kellene hagynia a bujkálással, és szembe kellene néznie azoknak a tetteknek a következményeivel, amelyeket szándékosan, tudatosan követett el. A brit politikus kétségét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy megvalósul-e egyáltalán Edward Snowden élő meghallgatása.

Az Európai Parlament az állampolgári jogi, bel- és igazságügyi bizottságot bízta meg azzal, hogy vizsgálja ki, hogyan érinti az NSA tömeges adatgyűjtése az európai állampolgárok személyiségi jogait, és készítsen jelentést a vizsgálat eredményeiről.


Snowden tanúkénti meghallgatását indítványozta Morvai Brüsszelben:




Az eredeti angol nyelvű felszólalás itt látható.

 

Köszöntöm megújult honlapomon!


 


xvideis.cc spankbang.cc xxnx

Küldetésben

A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.

Megtekintés

A Budaházy-film

Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.

Megtekintés


Magyar Guantanamo?

Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.

Megtekintés