Címlap


Védjük meg együtt a magyar munkavállalók jogait! Morvai fontos felhívása (főleg, de nem csak "kölcsönzött") munkavállalóknak

E-mail Nyomtatás PDF

Morvai Krisztina nemrégi felhívására számos munkavállaló számolt be a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatos lesújtó tapasztalatairól. Krisztina – Gaudi-Nagy Tamás munkajogban jártas ügyvéd, európai uniós szakjogász segítségével – elemezte a történeteket, és meghatározta a jogvédelem eszközeit. A jogvédők a munkavállalók anonim bejelentéseit szakszerűen továbbítani fogják a NAV-nak, munkaügyi felügyelőségnek, és az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak, valamint adott esetben bírósági tesztügyek indításához is segítséget nyújtanak. A munkaerő-kölcsönzésnek  - ebben a kizsákmányoló, felháborító formájában -  el kell tűnnie a munka világából, mert ez az egyik fő akadálya annak, hogy a magyar emberek méltóságban és biztonságban éljenek. Felhívásában a "kölcsönzött" munkavállalókhoz fordul, együttműködésüket kérve Magyarország eddigi legfontosabb jogvédő harcához.

Bővebben...
 

Haragszanak az USA-ra? Akkor ne barátkozzanak vele! (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

Az Európai Parlament felháborodottan elemezte az amerikai fogolykínzások ügyét. Morvai Krisztina emlékeztetett: hasonló volt a felháborodás az Edward Snowden által feltárt tömeges, titkos megfigyeléseken, a drónokkal való "gyilkolászáson", a háborúkban elkövetett civilek elleni támadásokon... De akkor miért barátkozik az EU annyira az USA-val? Miért kell a szabadkereskedelmi megállapodás? S miért megy neki az EU az USA oldalán Oroszországnak, újabb hidegháborút, sőt háborús veszélyt okozva?

 

Önrendelkezést a kárpátaljai magyaroknak! Morvai Krisztina beszéde a 2014. december 12-i budapesti tüntetésen

E-mail Nyomtatás PDF

Miért nem hajlandó a (mindenkori) magyar kormány emberi jognak tekinteni az elszakított területeken élő magyarok önrendelkezési jogát? Miért nem mernek követelésekkel fellépni például Ukrajnával szemben, hivatkozva az érvényes és hatályos nemzetközi emberi jogi normákra? Mind az ENSZ, mind az Európa Tanács, mind az Európai Unió számos olyan fontos dokumentumot fogadott el, amelyek alapot adnak az őshonos (magyar) nemzeti közösségek önrendelkezésének, adott esetben területi autonómiájuknak követeléséhez, emberi jogi, s nem politikai alapon. Ehhez azonban egyebek mellett az "anyaország" részéről sokkal határozottabb kiállásra lenne szükség. Ukrajna EU társult tagságához például óriási hiba hozzájárulnia Magyarországnak anélkül, hogy megkövetelnénk a magyar közösség önrendelkezési jogának elismerését és biztosítását. Ugyanez a helyzet a szerb csatlakozási folyamat támogatásának vonatkozásában is. A felszólalásban ismertetett dokumentum megtalálható az ENSZ honlapján vagy magyar nyelven például itt.

 

Kedves Honlap Látogatóim!

E-mail Nyomtatás PDF

Ismét a segítségüket szeretném kérni a minél hitelesebb képviselői munka érdekében. A következő hetekben 4 munkajogi témájú felszólalásomat tesszük közzé, és azt kérem, hogy e témákkal kapcsolatos tapasztalataikat a magyar munkavállalók illetve esetleg a kisvállalkozók osszák meg velem. A munkajogi témákkal kapcsolatos további képviselői tevékenységemhez szeretném ismételten felhasználni "valódi emberek valódi történeteit".

Az első téma a sorozatban a munkaerő-kölcsönzés. Kérem, hogy akinek ezzel kapcsolatos személyes tapasztalata van, írja meg nekem a következőket:

1. Egyetért-e a felszólalásomban foglaltakkal a munkaerő-kölcsönzés magyarországi helyzetével kapcsolatban vagy más az álláspontja? Ha igen, akkor kérem, fejtse ki saját véleményét.
2. Amennyiben Önnek van munkaerő-kölcsönzéssel saját tapasztalata, kérem, hogy azt minél részletesebben írja le.
3. Személyes véleménye alapján miért olyan gyakori Magyarországon a munkaerő- kölcsönzés keretében történő foglalkoztatás?
4. Személyes tapasztalata alapján különbözik-e a munkaerő-kölcsönzés keretében foglalkoztatott munkavállaló helyzete a nem ilyen foglalkoztatási formában dolgozókétól? Ha igen, akkor kérem, részletesen írja meg, hogy miben.

Nagyon várom beszámolóikat, leveleiket, Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. email címemre vagy a Facebook-on.

Úgy tűnik, hogy az országban egyre többen készülnek fellázadni az alattvalói lét, illetve a rabszolgasors ellen. Bízom benne, hogy a visszaélésszerűen alkalmazott  munkaerő-kölcsönzés is mielőbb csak egy rossz emlék lesz, ezért én magam mindent megteszek, és az Önök személyes, valós történetei ehhez a harchoz nélkülözhetetlenek. Előre is hálásan köszönöm segítségüket, szeretettel:

Krisztina

 

Vita a palesztin államról az EP-ben

E-mail Nyomtatás PDF

Az önálló palesztin állam elismeréséről vitatkoztak az Európai Parlament november 26-i strasbourgi ülésén. A fenti felvételen egy Izrael-párti (az izraeli jogsértéseket "ünneplő") képviselő (Marcel de Graaff, holland Szabadságpárt) és Morvai Krisztina felszólalásai láthatók. Az MTI is tudósított a vitáról:

Megosztott az Európai Parlament a palesztin állam elismerésének kérdésében (részlet)

"Morvai Krisztina, a Jobbik EP-képviselője azt a kérdést szegezte egyik képviselőtársának, hogy miért nevezi jogállamnak Izraelt, amely ártatlan embereket gyilkol és elveszi mások földjét. „Miért támogatja Izraelt, a gyerekgyilkosok és földrablók országát?” – hangoztatta Morvai.

Felszólalásában a politikus később azt is felvetette, hogy ha a Hamászt terrorszervezetnek tekintjük, nem volna-e logikus Izraelt terrorista állammá nyilvánítani, s legalább felfüggeszteni vele a társult partneri együttműködést."

 

Bőrönd vagy gyerek? A gyermekelhelyezési vitákban szenvedő gyermekek védelme mint gyermekjogi kérdés

E-mail Nyomtatás PDF

A szülők között folyó sokszor "háborús" válóperek és gyermekelhelyezési, kapcsolattartási jogviták áldozatai sokszor az elkeseredett, reményvesztett szülők is, de legfőképpen a magáramaradó, bűntudatot érző, gyakran depresszióba zuhanó gyermekek. Az ilyen jogvitákban minden esetben elő kellene mozdítani a békés megegyezést. Felvilágosító kampányokat is szorgalmazva, és a tagállamok valamint az Európai Bizottság tapasztalatcseréjét kérve szólalt fel ebben a kérdésben Morvai Krisztina az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén az ENSZ gyermekjogi egyezményének 25. évfordulóján

 

Morvai és Balczó a Juncker elleni bizalmatlansági indítványról

E-mail Nyomtatás PDF

Csütörtökön szavazott az Európai Parlament a Juncker EU Bizottsági elnökkel szembeni bizalmatlansági indítványról, amelyet a többség elutasított. A felvételen Balczó Zoltán és Morvai Krisztina EP-képviselők indokolják IGEN szavazatukat.

 

Ki felelős a nemi erőszakért?

E-mail Nyomtatás PDF

A nők elleni erőszak is téma volt az Európai Parlament 2014. november 25-i ülésén, a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján. Morvai Krisztina összevetette az áldozathibáztató szemléletet az elkövetőt felelőssé tevővel.

 

EU beismerés: Ötöde a magyar fizetés az osztráknak

E-mail Nyomtatás PDF

Az EU strasbourgi plenáris ülésén munkaügyi/foglalkoztatási témáról volt szó. A tárgyalt jelentés elismeri, hogy az EU egyes tagállamai között ötszörös jövedelemkülönbségek vannak. Morvai Krisztina a megoldásról, a kiútról kérdezte az Európai Bizottság és a Tanács képviselőjét - a szokásos mellébeszélés következett.

 

Kedves Honlap Látogatóim!

E-mail Nyomtatás PDF

Hálásan köszönöm a mai magyar országgyűlési felszólalásomhoz nyújtott segítségüket!

A megkapott történetek mélyen megráztak. Nagyon köszönöm bizalmukat. Sajnálom, hogy a 10 perces időkeretben nem olvashattam fel mindenkitől levélrészletet, de ígérem, hogy adandó alkalommal ezeket is felhasználom. Egyetlen történet sem megy veszendőbe.
A felszólalásomat - amit Önöknek, segítőtársaimnak köszönhetek - itt láthatják:

Kérem, osszák meg minél többekkel!

Isten óvja és vezesse Magyarországot! Isten áldja Önöket!
Szeretettel: Krisztina

 
<< Első < Előző 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Következő > Utolsó >>
57. oldal / 106

Köszöntöm megújult honlapomon!


 


xvideis.cc spankbang.cc xxnx

Küldetésben

A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.

Megtekintés

A Budaházy-film

Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.

Megtekintés


Magyar Guantanamo?

Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.

Megtekintés