Önkényes bebörtönzések történtek Magyarországon és Kongóban (DRC). Az előbbivel nem foglalkozott az EU, az utóbbival igen. Morvai Krisztina strassburgi felszólalásában arról is beszámolt, hogy Magyarországon a FIDESZ kormány alatt a rendőrség és az ügyészség éppúgy védi és támogatja a 2006-os szocialista jogsértéseket, ahogy a EP-ben a Néppárt és a Szocialisták támogatják egymást a status quo fenntartásában.
Morvai felszólalása és az illetékes EU biztos semmitmondó válasza látható a felvételen.Az Európai Parlament plenáris ülésén az uniós országok terrorizmussal és a nemzetközi bűnözéssel szembeni védelméről tartottak vitát. A polgárok megnyugtatása érdekében az illetékesek kemény intézkedéseket ígértek a határokon átívelő bűnözéssel, különösen a terrorizmussal szemben. Ennek kapcsán kérdezett rá Morvai Krisztina, hogy joga van-e Magyarországnak megvédeni saját magát és az EU schengeni határait kerítés építésével és a határőrség visszaállításával.
Ki lopja el a magyar EU-pénzeket, illetve pontosan hova lesznek? Kérdezte gondolatban Morvai Krisztina EP képviselő, miután korrekt választ kapott Georgieva EU bizottsági alelnöktől a Magyarországot érintő 2016. évi költségvetési tételekre vonatkozó kérdésére. Az alelnök asszonyt "szaván fogva" Morvai pénzügyi, gazdasági szakemberek segítségével fogja monitorozni a 2016. évi EU-pénzek magyarországi felhasználását.
Juncker EU Bizottsági elnök úgy megdöbbent Morvai Krisztina újabb felszólalásán, hogy - bár ő következett volna a vitában - meglepetésében nem tudott megszólalni. Morvai ugyanis rámutatott: az EU három pillére a következő: a bankok és a multicégek megrendelik, a politikai hatalom teljesíti, a média eladja az embereknek. Mivel a hatalom totálisan koncentrált, a fékek és ellensúlyok hiányoznak, óriási az egyének szerepe. Talán pont a luxemburgi soros elnökség szereplői között lesz egy olyan bátor és okos fiatal nő vagy férfi, akiben az egész korrupt és velejéig romlott európai uniós rendszer lebuktatóját, leleplezőjét, egy "európai Edward Snowdent" ismer majd meg a világ.
Tud-e az EU Szima Judit szakszervezeti vezető bebörtönzéséről? - kérdezte Morvai Krisztina Cecilia Malmström EU biztostól, megdöbbenve azon, hogy Strasbourgban a Szima-ügy helyett a kambodzsai szakszervezetek helyzete a téma.
Az Európai Bizottság új programjának vitáján Morvai Krisztina rámutatott: a programból világos, hogy az illegális migrációt kemény eszközökkel üldözni fogja a Bizottság, a legális migrációt támogatja. Nem világos azonban, hogy a kettő között pontosan mi a különbség, ezért arra kérte Frans Timmermans illetékes európai uniós biztost, hogy az európai polgárok számára érthetően és egyértelműen magyarázza el a különbséget legális és illegális bevándorlás között. A felvételen Morvai Krisztina felszólalása és Timmermans biztos - meglepően egyenes tartalmú - válasza látható.
Morvai Krisztina alaposan "nekiment" az EU teljes elitjének a lett soros elnökséget lezáró plenáris vitán. A rendszeresen pofozkodó és telefont nyomkodó Juncker EU bizottsági elnök találva érezte magát, s a "legjobb védekezés a támadás" szellemében reagált. A felvételen az egymást követő két felszólalás látható.
Hogyan kergeti halálba a juhászt, teszi tönkre a gazdálkodókat, rongálja a föld minőségét és betegíti meg az állatokat a "földmutyi" jelensége? Az Európai Unió által fizetett területalapú támogatások haveri zsebekbe juttatásának és a földjüktől, legelőjüktől megfosztott gazdák sorsának járt utána Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő, aki az Európai Bizottságnál kezdeményezte a visszaélések feltárását. Almási Lajos háromrészes dokumentumfilmjének harmadik része.
Hogyan kergeti halálba a juhászt, teszi tönkre a gazdálkodókat, rongálja a föld minőségét és betegíti meg az állatokat a "földmutyi" jelensége? Az Európai Unió által fizetett területalapú támogatások haveri zsebekbe juttatásának és a földjüktől, legelőjüktől megfosztott gazdák sorsának járt utána Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő, aki az Európai Bizottságnál kezdeményezte a visszaélések feltárását. Almási Lajos háromrészes dokumentumfilmjének második része.
Hogyan kergeti halálba a juhászt, teszi tönkre a gazdálkodókat, rongálja a föld minőségét és betegíti meg az állatokat a "földmutyi" jelensége? Az Európai Unió által fizetett területalapú támogatások haveri zsebekbe juttatásának és a földjüktől, legelőjüktől megfosztott gazdák sorsának járt utána Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő, aki az Európai Bizottságnál kezdeményezte a visszaélések feltárását. Almási Lajos háromrészes dokumentumfilmjének első része.
Morvai Krisztina Európai Parlamenti felszólalása a témában itt megtekinthető.
A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.
Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.
Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.