Címlap


Mi a valós helyzet a "könnyű drogok" hatásaival kapcsolatban? Az EU szakértőjét kérdezte Morvai Krisztina (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

A Kábítószer és Kábítószerfüggőség Európai Megfigyelőközpontjának 2013. évi jelentését vitatta meg az Európai Parlament LIBE Bizottsága. Morvai Krisztina rámutatott, hogy a jelentés szerint az ún. "könnyű drog", azaz cannabis fogyasztók is pszichoterápiás kezelésre szorulnak. A jelen lévő szakértőtől kérte annak kifejtését, hogy is áll a helyzet a marihuána és hasis rendszeres használatának hatásaival kapcsolatban. Aggodalmának adott hangot, amiért Magyarországon számos "liberális" közszereplő a fiatalok számára a szabadság jelképeként reklámozza a "fű-használatot".

Itt érhető el a Kábítószer és Kábítószerfüggőség Európai Megfigyelőközpontjának 2013. évi jelentése.

A felszólalásról készült videó itt megtekinthető:

 

Tudósítás a trianoni diktátum 93. évfordulóján megrendezett, a Magyar önrendelkezés, emberi jogok és jogvédelem a Kárpát-medencében című konferenciáról (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

Tudósítás a trianoni diktátum 93. évfordulóján megrendezett, a Magyar önrendelkezés, emberi jogok és jogvédelem a Kárpát-medencében című konferenciáról (videóval)

A székelyföldi autonómia és a kettős állampolgárság ügye is szóba került a Nemzeti Jogvédő Szolgálat tegnapi ülésén. A megbeszélésen Morvai Krisztina európai parlamenti független képviselő hangsúlyozta: Szerbia esetleges uniós csatlakozásával hazánk új esélyt kapott a nemzeti önrendelkezés jogának érvényesítésére.

Az Echo TV felvételei itt megtekinthetők:

   

Miért nem sorolunk a Tobin-ügy és a Bora Bora-i ügy helyett pozitív példákat az EU sikereire? - kérdezték Morvaitól Brüsszelben (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

Az Európai Unión belüli rendőrségi és igazságügyi együttműködésről szóló ún. Stockholm Program továbbfejlesztésének vitáján Morvai Krisztina azt javasolta, hogy az eddigi csúfos kudarcokat elemezni és korrigálni kell. Példaként a két magyar gyermeket halálra gázoló ír ügyét említette (aki sajnos mind a mai napig nincs börtönben), valamint a Bora Bora francia szigetén rekedt magyar nő és gyermek esetét. Válaszul szemrehányást kapott, amiért "a hibákat hangsúlyozza, ahelyett, hogy pozitív példákat említene" az EU-s együttműködés sikerére. Újabb példát láttunk az Európai Parlament kommunista pártállami hangulatára és jellegére.

 

Revízió?! Morvai és Gaudi beszélgetése a trianoni békediktátumról, a magyar önrendelkezési küzdelmekről és egy ígéretes konferenciáról (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

A trianoni békediktátum 93. közelgő évfordulója alkalmából Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő és Gaudi-Nagy Tamás országgyűlési képviselő a tragikus nemzetgyilkossági kísérletről szóló megemlékezés szükségessége mellett arról beszélgetnek, hogy miért fontos és elkerülhetetlen a határozott jogvédő küzdelem az elszakított magyar területeken élő honfitársainktól máig megtagadott önrendelkezés jogáért és alapvető emberi jogaiért.

A védekezés és magyarázkodás helyett végre támadásba kell lendülni, a jelenlegi helyzet revíziója elkerülhetetlen. Ennek kapcsán elemzik az Európai Parlament Petíciós Bizottságában jogsértett felvidéki magyarok Benes-dekrétumokkal és törvénytelen állampolgárság-megfosztásokkal kapcsolatos petíciókról folytatott vitát. Végigtekintik az egyes elszakított területek helyzetét, és ismertetik a Kárpát-medencében élő magyarok jogvédelméről szóló június 4-én Budapesten tartandó konferencia programját. Vesszen Trianon!

 

A magyar vendégmunkások nyomorúságos helyzete Nyugat-Európában - Morvai számon kérte az EU illetékesét (Videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

A Nyugat-Európában dolgozó magyar vendégmunkások elvben a munkaerő szabad áramlása körében teljes jogú EU állampolgárként élnek külföldön. A gyakorlatban azonban helyzetük sokszor rosszabb, mint a harmadik világból érkező bevándorlóké. Jogfosztottságuk és kiszolgáltatottságuk immár tarthatatlan. Erre hívta fel a figyelmet Morvai Krisztina az EP LIBE Bizottságában, magyar nyelvű jogsegélyszolgálatokat, teljes körű szociális, lelki és munkaügyi támogatást nyújtó központok felállítását sürgetve Európa-szerte.

 

Szovjet módszerek az EU-ban: Titkosított zárt vita a Beneš-dekrétumokról és a szlovák állampolgársági törvényről (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

Az Európai Parlament Petíciós Bizottsága tárgyalta a Beneš-dekrétumokkal és a szlovák állampolgársági törvénnyel kapcsolatos beadványokat. Noha a szabályzat szerint minden ilyen tárgyalás nyilvános, ezúttal a bizottság zárt ülést rendelt el, arra hivatkozva - teljesen szabályellenesen - hogy az ún. "koordinátorok" (azaz pártfunkcionáriusok) így határoztak. A felvételen részletek láthatók a zárt ülés elrendelésével kapcsolatos vitából.

 

Morvai a Beneš-dekrétumokról és a szlovák-magyar kettős állampolgárság tilalmáról szóló EP PETI Bizottsági ülésről

E-mail Nyomtatás PDF

Az Európai Parlament Petíciós Bizottsága ma folytatta a Juhász Imre és Hahn-Seidl Alida petíciója alapján indított eljárást a magyarok azóta is büntetlen megkínzását, meggyilkolását, deportálását s vagyonától történő megfosztását lehetővé tevő  Beneš-dekrétumok EU jogba ütközéséről. Ezen kívül ma volt az első tárgyalása a Dr. Lomnici Zoltán és Gubík László kérelmezők által benyújtott petíció alapján a kettős állampolgárságot tiltó s a jogszabály következtében a felvidéki magyarokat szlovák állampolgárságuktól megfosztó jogszabálynak, illetve a megfosztás következményeinek az EU szabályai,  jogrendje tükrében. Az ülésen természetesen részt vettem, s több ízben felszólaltam a következő tartalmakkal.

Bővebben...
 

Guantanamo, CIA börtönök, Budaházy - Morvai legfrissebb felszólalásai Strasbourgban (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

A guantanamoi foglyok kínzásáról és az Európában létrehozott titkos CIA börtönökről tartott volna vitát az Európai Parlament májusi plenáris ülésén. A vita rejtélyes okokból elmaradt. Ez ellen tiltakozott felszólalásában Morvai Krisztina.
Ezt követően az iránt érdeklődött egy zöld párti képviselőnél, hogy miért küldik el az amerikai kormánynak a Magyarországról szóló Tavares-jelentést miközben az "osztályfőnöknek" tekintett USA a legkirívóbb emberi jogi jogsértéseket követi el.
Végül a ruandai és indiai helyzet pontos átlátását irigyli kollégáitól Krisztina, rámutatva, hogy bárcsak a 2006-os magyarországi események, illetve a Budaházy-ügy esetében is ilyen kiváló lényeglátó képességgel lennének megáldva az EP képviselők.

A felszólalásokról készült videó az alábbi linken megtekinthető:

 

Mit kezdjünk a bukott rezsimek „sarával” az arab országokban és a poszt-kommunista Európában? – Morvai felszólalásai Strasbourgban (videóval)

E-mail Nyomtatás PDF

Az Európai Parlament teljességgel egyetértett abban, hogy a megbukott arab rezsimek Európában lévő vagyonát, bankbetéteit be kellett fagyasztani, és most abban, hogy a befagyasztott vagyonát, bankbetéteit vissza kell adni a „rendszerváltás” utáni országok népeinek. Erősek azok a hangok is, amelyek állítják: a (számos nyugati vezető által egyébként erősen támogatott) bukott arab vezetők által felvett kölcsönöket az arab tavaszt követő megújult államoknak nem kell visszafizetniük, hiszen a diktatúrák adósságainak továbbvitele igazságtalan lenne. De mindez a logika és igazságosság-felfogás miért nem érvényesült és érvényesül a bukott kommunista rendszerek vonatkozásában? – kérdezte Strasbourgban Morvai Krisztina EP képviselő.

 
<< Első < Előző 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Következő > Utolsó >>
78. oldal / 106

Köszöntöm megújult honlapomon!


 


xvideis.cc spankbang.cc xxnx

Küldetésben

A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.

Megtekintés

A Budaházy-film

Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.

Megtekintés


Magyar Guantanamo?

Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.

Megtekintés